Pijama Modası

 

Türk tekstil sektörü ve modacıları dünyadaki yerini almaktadır. Tabiî ki sektör istenilen noktada mıdır derseniz, bence değil. Binlerce marka hala dünya pazarlarında bilinmemektedir. Bunların sebebi aslında Türk firmalarının sermaye birikimini yapamamasıdır. Dünyada marka olabilmek çok ciddi rakamlarla yatırım gerektirir.

Tekstil sektöründeki firmalarımız fason üretici olarak çok riskli işler yapmaktadır. Yüksek adetli avrupa ve Amerika menşeyli siparişler için yatırım yapan firmalar rekabet sonucu sürekli düşürülen fason işçiliği riski ile karşı karıya kalmaktadır. Sonucunda tekstil siparişleri kesintili olmaya başladığında tehlike başlamaktadır. Yüzlerce işçiyi ve tesisi boş oturtmakla yavaş yavaş erimeye başlıyor ve iflasına sebep oluyor.

bayan pijama

İç piyasya ve Türki Cumhuriyetlere yönelik üretim yapan firmalarımız özellikle pijama ve ev giysisi konusunda çok güzel kolleksiyonlar hazırlamaktadır. Bayan pijama takımları adeta günlük ve spor giyim olarak kullanılabilecek şekilde üretilmektedir. Erkek pijama takımları da çizgili ve ekose üst parçaları ve alt bölümleri düz penye kumaştan yapılarak çok şık modellerle karşımıza çıkmaktadır.

 

Bayan pijama takımları şortlu takım, kaprili takım, sabahlık takımları, gecellik modellerinde nakışlı işleme ve baskılı süslemeleri ile göze çarpmaktadır. Erkek Pijama modelleri ise şortlu takım ve kaprili takım olarak baskılı ve nakışlı olarak süslenmektedir.

Firmalar yılda iki kez pijama kataloğu hazırlayarak müşterilerine katalog ile ulaşma yolunu seçmiştir. Bu şekilde pijama ambalajlarına da özen göstererek  ürünlerini bir üst segmente pazarlama fırsatı yakalamışlardır. aslında pijama başına 1 ila 2 tl maliyet götüren bu yöntem satış ve pazarlamada firmayı ve markayı rakiplerinin çok önüne çıkartıyor. Katalog için de sektör gelişiyor sütüdyo ve teknik ekipmanların yanında çekim tekniklerini geliştiriyorlar. Ajansların getirdikleri yabancı mankenler de profosyonel görüntüler almayı kolaylaştırıyor. Hatta pijama mankenleri ayrı iç giyim mankenleri de ayrı özelliklerde seçiliyor. Tabiki ortaya çok profosyonel pijama kataloglar çıkıyor.

Pijama ve iç giyim firmalarından Berrak Pijama, Şahinler iç giyim, Dagi, Senfoni, Ten pijama, Kom, Pijalux, penti sektörde yenilikleri ve modelleri ile ön tarafta görülmektedir.

Tüm pijama firmalarına emeklerinde dolayı Sanal Toptan ailesi olarak teşekkür ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !