Diabetic Socks- Şeker hastalarına göre çorap

 

 

Şeker Çorabı

Diabetik çorap

Boğaz lastiği özel doku ayağı şişen hastaların ayağını sıkmaz,

Yalnızca 3.00 TL

Şeker hastalığında önemli olan  kan dolaşımının etkilenmemesi için tasarlanmış lastiği sayesinde rahat etmenizi sağlar.


Anti bakteriyeldir 30 yıkamaya kadar bakteri üremez ve barındırmaz

antibakteriyel özelliği sayesinde ürünün üzerinde zararlı mikro organizmaların alerjik, bakteri, mantar, ayak kokusunu, üremesini barınmasını engeller

 


Özel dokusu sayesinde ayakta kan dolaşımını bir miktar artırır

 

Özel ipliği çok yumuşaktır polyester içermez teri emer ve ayağı sık sık yara olan şeker hastalarının yarasının tahriş olması azalır

 

Şeker hastalarının en çok yaşadığı sorunlarından biriside

ayaklarında oluşan rahatsızlıklar. Uzmanlar, şeker hastalarının

ayak sağlığına çok daha dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor

Ayak yaralanmalarına karşı daha temkinli olması gereken şeker hastalarının ayak ve tırnak bakımında hassas davranmalarının tavsiye eden uzmanlar, aksi taktirde de şekerin de etkisiyle ayak parmaklarını ve hatta ayağın bütünün kaybedilme riskinin olduğunu vurguluyor.

Doktorlar , egzersiz, kan dolaşımını artırarak, ayakları daha sağlıklı kalmasına yardımcı olduğunu belirterek, şöyle konuştu. "Bununla birlikte, egzersiz yaparken, yaralanma riskini göz önünde bulundurulmalıdır. Ayaklarınız ya dabacaklarınız yorulduğunda, egzersizlere devam edilmeden önce, bir müddet oturulmalı ve ayaklar yukarıda tutulmalıdır. Ayaklara sağlıklı olarak kan gelemiyorsa (bu durum şeker hastalarında damar yapılarının ve dolaşımın bozulması sonucunda sık görülür) herhangi bir kaza sonucu açılan yaraların enfeksiyona dönüşmesi ihtimali taşır."

 

Eğer diyabet tanısı olan varsa o zaman muhtemelen zaten diyabetik ayak ülseri olan acı oldukça yaygın olduğunu biliyoruz. Ne basit bir blister, ya da küçük kesilmiş gibi kapalı başlar çabuk enfekte olabilir ve bir tam gelişmiş ülser haline.

Ne yazık ki bu enfeksiyonlar ciddi komplikasyonlara yol açabilir ve diyabetiklerde amputasyon oranı bu kadar yüksek olmasının nedeni ana nedenidir. Ama merak etmeyin; birçok tedavi hem önlemek ve ayak ülseri tedavisinde kullanılabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !