BAYAN GİYSİLERİ

 

Bayan Giyim,Tekstil geçmişten günümüze kadar gelen ve değişik şekillerde bayanların beğenisine sunulan bir tasarım anlayışıdır.  Üretimi yıllardır devam eden ve kendini geliştiren bu tasarım anlayışı her gün değişen tasarımları ve modelleriyle bayanların ilgisini üzerine çekmeye devam etmektedir. Yalnızca, bayanlara özgü tekstil olmamasının yanında Erkek Çamaşır ve Bayan Çamaşır olarak iki şekilde de çağımızda karşımıza çeşitli tasarımlarla sunulmaktadır.

 

                Geçmişte birçok moda anlayışı ise yaşadığımız dönemde tekrar ilgi odağı olmaya başladı. Örneğin, Geçmişte üretilen yüksek bel pantolon günümüzde tekrar bayanların tercihleri arasında yerini almıştır. Bayan giysileri üretimi yapılırken kişilerin istekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Bu şekilde tüketicinin karşısına çıkarılırken zevke ve göze hitap etmesi bayanlar için son derece önem taşımaktadır.

Tekstilin gelişmesiyle ise birçok marka ve modeller tasarlanmıştır. Dantelli, saydam, abiye, tuvalet, mini etek, uzun etek gibi birçok özel günlerde tercih edilebilecek giyim anlayışı söz konusuyken bol pantolon, dar pantolon, tayt gibi üretimi sağlanan birçok model anlayışıda bulunmaktadır. Erkek ve Bayan giyimini birbirinden ayıran türde üretimi sağlanırken farklı renk, tarzda dokuması sağlanmaktadır. Bayan giysileri daha geniş bir üretim şekline ve yelpazesine sahiptir. Bazı kültür anlayışlarında bayanların kıyafetleri ve giysi seçimlerini ise dini kurallar belirlemektedir. Mesela, İslam’a göre bayanların başları kapalı ve gösterişli olması yasaktır. Ancak, genellikle batılı toplumlarda son derece modern ve gösterişli bayan giysileri tasarlanmaktadır.  Bayan Giyim daha cazibeli ve gösterişli olduğu için bireylerin seçim ve isteklerine göre seçimleri yapılmaktadır.  Bayan çamaşır katalogları hergün yeni modelleri yayınlarken içgiyim sektöründe çok büyük yarışa ve aynı zamanda gelişmeye sebep olmuştur. Erkek çamaşır kataloğunda çeşit çeşit likralı boxerlar ve likralı sporcu atletleri ile bodi ler sergilenmektedir.

                Günümüzde bayan tekstili üzerine tasarlananbirçok ürünler internet üzerinden de yoğun ilgiye sahip şekliyle tüketicilerin karşısına çıkarılır. Bu şekilde çalışan ve alışveriş yapamayan birçok bayan internet üzerindeki ürünleri alma olanağı bulmaktadır. Ayrıca, giysiler yalnızca moda ya da zevki değil, kişilerin korunmasını da sağlamaktadır. Soğuktan, sıcaktan ya da oluşabilecek kazalardan korumakta büyük bir öneme sahiptir. Kıyafetsiz bir insan düşünemeyeceği gibi giyildiği zaman kişiyi rahatlatan ve rahat tutan bir tekstil ürünüdür.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !