Yazı

2015 İlkbahar yaz Modası Hakkında

yaz renkeri

2015 ilkbahar ve yaz modasında 70 li yılların çizgilerinden esinlenilmiş eserler yaratılmış.

2015 ilkbahar-yaz sezonu için hazırlanan koleksiyonları baktığımızda canlı ve bol renkli, sıcacık ve bol enerjili bir yaz mevsiminin, aktive, rengarenk bayan modasının bizleri beklediğini görüyorum.

 

Kadın giyiminin tasarımcısı modacılar 2015 ilkbahar/yaz modası yazın tazeliğini taşırken, geçmişin ruhunu da kıyafetlere taşıyacak. Retro türü moda akımlarının etkisindeki moda trendleri 70’li yılları gösterirken  diğer yandan modern çizgilerin görüldüğü spor-şık akımlar modayı etkilemeye devam edecek. Modayı takip etmek isteyenler, 2015 ilkbahar/yaz modasına ait  anahtar trendleri not almayı unutmayın!

 

Süet vazgeçilmez bir tekstil öğesi olarak, yaz sezonunda öne çıkan en önemli moda trendi olarak karşımızda. Kadın giyiminde aksesuar ve malzemeler çok önemlidir. Farklılık yaratmak adına çok çeşitli kumaş ve aksesuar geliştirilmeye devam ediyor. Tasarımcıların yaz için incecik süet kumaşlardan dizayn ettiği gömlekler, etek  ve elbiselere ek olarak,  süetten yapılmış ayakkabı ve çantalar da bol bol kullanılmış.

 

Moda dünyası asker kıyafetlerinden  ilham almaya devam ediyor. 2015 yaz modasında etkisi görülecek bu akım, askeri giyimle bütünleşmiş ve ana renk olarak kullanılan hâkî rengi biraz daha fazla öne çıkarıyor.  Hâkî renkli mont ve parkalar sezonun mühim parçaları arasında yerini alacak.

Yeni sezon gelirken, yeni trendlerden haber vermemek olur mu hiç? 

2015 erkek modasıPötikare kumaşlar, çiçek desenlerin, püsküllerin sokak modasında zirve yapacağını, bol pantolonların, denim kumaşların, askeri kıyafetlerinse varlıklarını aynı şekilde devam ettireceklerini söylersem, hata yapmış olmayız.


Bu trendler bile beni heyecanlandırmaya yetmişken, 2015 ilkbahar-yaz kadın modasında varolacak trendlerin tamamını okumaya ne dersiniz?

Tasarımcılar "navy is the new black" diyor 2015 ilkbahar-yaz sezonunda. Yaz mevsimi için koyu bir renk olsa da, baştan aşağı lacivert kombinleri sokak modasında çok göreceğiz.

Pantone’un 2015 İlkbahar-Yaz renk trendleri raporuna göre sezona hakim olacak renk deniz mavisi. Oldukça soft bir renk olan deniz mavisi tam bir stres azaltıcı! Suyun dinlendirici hissini anımsatan bu renk düşsel bir etkiye sahip. 

Deniz mavisi sezonun diğer en çok dikkat çeken buzul grisi ve Marsala (şarap) renkleri ile uyum sağlayacak. 

Cam yeşili bu sezon oldukça gündemde olacak. Net ve ferahlatıcı bir havası olan cam yeşili, aynı zamanda nane yeşiline de oldukça yakın bir renk. 

2015 yaz elbise modelleri

Mavinin tüm tonlarıyla iyi giden cam yeşilini klasik mavi ve Scuba mavi renkleriyle kombinleyebilirsiniz.

Cam yeşili bu yaz oldukça gündemde olacak. Net ve ferahlatıcı bir havası olan cam yeşili, aynı zamanda nane yeşiline de oldukça yakın bir renk. 

Mavinin tüm tonlarıyla iyi giden cam yeşilini klasik mavi ve Scuba mavi renkleriyle kombinleyebilirsiniz. Kum rengi ve Marsala (şarap) rengi ile oldukça şık kombinasyonlar yapılabilir. 

İştah açıcı olan kavrulmuş badem, sezonun en doğal rengi. Paletteki diğer canlı renklere denge getiren bu nötr renk, iç ısıtıyor ve yazı çağrıştırıyor. Kavrulmuş badem tonunun zamansız bir renk olduğunu söyleyebiliriz. 

Lavanta rengi ile oldukça sıcak, bahara yakışan pastel bir kombinasyon yapılabilir. 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !